• Statek Královské Poříčí - Život na statku tehdy a dnes

  Stručný popis

  Vítejte na Statku Královské Poříčí, kde se můžete vrátit v čase a prožít autentický tradiční život našich předků. Nabízíme Vám interaktivní zážitky, které jsou zaměřeny na dva hlavní pilíře původního života na statku, soulad člověka s přírodou a tradiční řemeslo.

  V našem citlivě zrekonstruovaném areálu budov můžete objevit jeden z největších a nejzachovalejších statkářských usedlostí s původním chebským hrázděním v České republice.

  Nabízíme ekologické výukové programy (EVP), které se konají uvnitř nádvoří. Aktivity jsou rozděleny na vnitřní a venkovní a jsou určeny pro žáky základních a mateřských škol. V rámci nabídkové tabulky si mohou učitelé vybrat jednotlivé programy a kombinovat je dle zájmu žáků a časové náročnosti.

  V našich aktivitách si mohou děti vyzkoušet vlastnoruční výrobu svíček, bylinkových lázeňských solí, mýdel, pečení placek a sušenek, ražbu mincí. Kromě toho se mohou naučit jak pečovat o zvířata, a budou moci zvířata i nakrmit, pohladit je, nebo se pomazlit.

  Naše aktivity jsou vedeny zkušenými odborníky z praxe, řemeslnými mistry, kteří mají nejen rukodělné zručnosti, ale také schopnost zaujmout děti a vtáhnout je zlehka do procesu tvorby a poznání.

  Takže pokud chcete prožít autentický zážitek a objevit tradiční život našich předků, přijďte na Statek Královské Poříčí a zúčastněte se našich interaktivních programů. Těšíme se na Vás!

  Cíl

  Cílem projektu je poskytnout dětem základní povědomí o tradičním životě našich předků ve vazbě na jejich kraj a jeho životní prostředí.
  Zážitkovou a interaktivní formou chceme děti vyvést na pár hodin z rutiny každodenního školského postředí, a všemi smysly jim dát pocítiit původní život na statku, malebné prostředí Statku je krásné napohled, inspirativní hudbou budou zvuky našeho farmářského zookoutku i zvuky provázející řemeslné tvoření, vonět budou čerstvě upečené placky, sušenky, bylinková mýdla a svíčky, vše si u nás mohou děti osahat a mnohé i vlastnoručně vyrobit.

  Celková cena: 0,- Kč
  Celkový čas: 0 min.
  * Cena/osoba na aktivitu bude v objednavce

  Objednávka

  Název aktivity Popis aktivity Cena za osobu Délka aktivity Objednat ANO/NE Počet osob/aktivita
  Svíčkař/ka Vyberte si z našich zajímavých a interaktivní kurzů výroby svící, které jsou vhodné i v rámci polytechnické výuky pro všechny děti ZŠ a MŠ. Děti si vyzkouší vlastnoruční výrobu, získají teoretické znalosti i praktické zkušenosti a příjemný zážitek z celého výrobního procesu. Vlastnoručně vyrobenou krásnou svíčku si dárkově zabalí a odnesou domů. Při výrobě budou děti vedené ověřenými odborníky.- Výroba a dekorování vonných svíček – výběr tvarů: srdce, auta, beruška, brouček, pyramida, plovoucí svíce (min. 12 dětí, max. 20 dětí) 159,- Kč 45 min.
  Krmení zvířátek se stručným výkladem Zvířátka ke statku neodmyslitelně patří. Při prohlídce s výkladem vám představíme jednotlivá hospodářská zvířata, povíme si něco o jejich potřebách a projevech, o průběhu a způsobu jejich života, o výživě. Pod vedením našeho chovatele si projdeme celý výběh, děti si zvířátka nakrmí a pohrají si s nimi. (min. 10 dětí, max. 40 dětí) NA DOTAZ 60,- Kč 20 min.
  Hernička Kostička Probuďte v našem království kostiček vlastní kreativitu! Vymýšlejte, tvořte, hrajte si. Všichni zkušení i začínající stavaři se s námi můžou vydat na cestu vlastní fantazií, až už máte raději široký vesmír nebo školu čar a kouzel v Bradavicích. Světoznámá stavebnice lego a spousta další zábavy tu čeká jen na vás! 100,- Kč 60 min.
  Mýdlař/Mydlinka Zažijte naše zajímavé a interaktivní kurzy výroby mýdel, které jsou vhodné i v rámci polytechnické výuky pro všechny děti ZŠ a MŠ. Děti si vyzkouší vlastnoruční výrobu, získají teoretické znalosti i praktické zkušenosti a příjemný zážitek z celého výrobního procesu. Vlastnoručně vytvořené nádherné a voňavé mejdýlko si dárkově zabalí a odnesou domů. Při výrobě budou děti vedené ověřenými odborníky.- Výroba voňavých barevných mýdel s bylinkami a perlami - výběr tvarů: květy, hvězdy, srdíčka (min. 12 dětí, max. 20 dětí) 159,- Kč 45 min.
  Solař/Solnička Vyzkoušejte naše zajímavé a interaktivní kurzy výroby bylinkových solí do koupele, které jsou vhodné i v rámci polytechnické výuky pro všechny děti ZŠ a MŠ. Děti si vyzkouší vlastnoruční výrobu, získají teoretické znalosti i praktické zkušenosti a příjemný zážitek z celého výrobního procesu. Vlastnoručně vytvořenou úžasně voňavou sůl do koupele si dárkově balenou odnesou domů. Při výrobě budou děti vedené ověřenými odborníky.- Výroba vonné koupelové soli s bylinkami - výběr vůní, barev a bylinek (min. 12 dětí, max. 20 dětí) 139,- Kč 45 min.
  Ražba mincí Děti budou na okamžik jako mistři pregéři a vyzkouší si vlastnoruční ražbu repliky mince, jež byla skutečným platidlem v dobách Českého království. Nebo si vyzkouší být jako mistr razič a vyrazí upomínkovou minci s vybraným motivem obrázku (výběr z několika motivů). Vlastnoručně vyrobený suvenýr si odnesou na památku.(min. 18 dětí, maximální počet dětí je bez omezení, zvyšuje se pouze časová náročnost, cca o 1min. na os. 75,- Kč 25 min.
  Skupinové bubnování Institut RM nabízí nevšední zážitek pro celou skupinu. V rámci hodinové lekce se seznámíte nejen s africkými bubny, vyzkoušíte si, jaké to je vést, ale i být veden. Pohlazení po duši, ale i nasměrování ke správnému držení těla. To vše v rukou odborníků a zkušených pedagogů. (lze kombinovat složení skupiny a účastníky max. do 12 dětí na 1 hodinu) 2600,- Kč 60 min.

  Vyplňte prosím údaje o objednavateli

  * Prosím, mějte na paměti, že poptávka je závazná a po odeslání bude probíhat jednání o detailním plánování exkurze. Těšíme se na případnou spolupráci a budeme se snažit vyjít Vám vstříc co nejvíce.

  Zákonní zástupci nebo dospělé osoby zodpověné za děti, jsou po celou dobu návštěvy statku za ně zodpovědní !!!